Senarai Calon Barisan Nasional (Selangor)

Berikut merupakan senarai calon Barisan Nasional (BN) bagi Selangor yang telah diumumkan pada 16 April 2013.

P.092 Sabak Bernam – Mohd Fasiah Mohd Fakeh
N.01 Sungai Air Tawar – Kamarol Zaki Abdul Malik
N.02 Sabak – Abd Halim Udin
P.093 Sg. Besar – Dato’ Noriah Kasnon
N.03 Sg Panjang – Budiman Mohd Zohdi
N.04 Sekinchan – Kek Seng Hooi
P.094 Hulu Selangor – P. Kamalanathan
N.05 Hulu Bernam – Dato’ Rosni Sohar
N.06 Kuala Kubu Baharu – Jessie Ooi
N.07 Batang Kali – Mat Nadzari Ahmad Dahlan
P.095 Tanjung Karang – Dato’ Seri Noh Omar
N.08 Sg. Burong – Dato’ Shamsuddin Lias
N.09 Permatang – Sulaiman Abd Razak
P.096 Kuala Selangor – Datuk Irmohizam Ibrahim
N.10 Bukit Melawati – Jakiran Jacomah
N.11 Ijok – K. Parthiban
N.12 Jeram – Dato’ Amiruddin Setro
P.097 Selayang – Dato’ Donald Lim Siang Chai
N.13 Kuang – Abdul Shukur Idrus
N.14 Rawang – Lee Li Yew
N.15 Taman Templer – Dato’ Seri Subahan Kamal
P.098 Gombak – Datuk Dr. Rahman Ismail
N.16 Batu Caves – Rawichandran a/l Narayanan
N.17 Gombak Setia – Datuk Said Anuar Said Ahmad
N.18 Hulu Kelang – Abdul Rahim Kamarudin
P.099 Ampang – Dr. Rozaidah Talib
N.19 Bukit Antarabangsa – Mohamad Nadzim Ibrahim
N.20 Lembah Jaya – Dato’ Baderisham Jolly
P.100 Pandan – Gary Lim Chin Yee
N.21 Chempaka – Muhammad Faizal Sufar
N.22 Teratai – Liew Pok Boon
P.101 Hulu Langat – Adzhaliza Mohd Nor
N.23 Dusun Tua – Ismail Sani
N.24 Semenyih – Dato’ Johan Abd Aziz
N.25 Kajang – Lee Ban Seng
P.102 Serdang – Dato’ Yap Pian Hon
N.26 Bangi – Dato’ Mohd Zaidi Md Zain
N.27 Balakong – Dato’ Dr. Lai Kwong Choy
N.28 Seri Kembangan – Raymond Chin Toong Kang
P.103 Puchong – Dato’ Loo Yeng Peng
N.29 Seri Serdang – Mohamad Yusof Mohamed Yasin
N.30 Kinrara – Dr. Kow Cheong Wei
P.104 Kelana Jaya – Loh Seng Kok
N.31 Subang Jaya – Gan Meng Foo
N.32 Seri Setia – Tengku Ridwan Tengku Mansor
P.105 Petaling Jaya Selatan – Sheah Kok Fah
N.33 Taman Medan – Dato’ Dr. Wahab Ibrahim
N.34 Bukit Gasing – Juan Sei Chang
P.106 Petaling Jaya Utara – Chiew Hoon Ling
N.35 Kampung Tunku – Chong Seng Foo
N.36 Damansara Utama – Dato’ Lim Choon Kim
P.107 Subang – Prakash Rao a/l Appalanaidoo
N.37 Bukit Lanjan – Francis Chong Tuck Chiew
N.38 Paya Jaras – Dato’ Ir. Muhd Bushro Mat Johor
N.39 Kota Damansara – Halimaton Saadiah Borhan
P.108 Shah Alam – Dato’ Zulkifli Noordin
N.40 Kota Anggerik – Mohd Yusof Din
N.41 Batu Tiga – Dato’ Ahmad Nawawi Dato’ M Zin
P.109 Kapar – Sakthivel
N.42 Meru – Sukaiman Ahmad
N.43 Sementa – Md Ghazali Mohd Amin
N.44 Sungai Pinang – Lee Chee Chun
N.45 Selat Klang – Faisal Yahya
P.110 Klang – Dato’ Teh Kim Poo
N.46 Pelabuhan Klang – Dato’ Nasaruddin Dato’ Md Zin
N.47 Pandamaran – Dato’ Dr. Ching Eu Boon
N.48 Kota Alam Shah – Datuk Maglin a/l Dennis D’Cruz
P.111 Kota Raja – S. Murugesan
N.49 Seri Andalas – T. Mohan
N.50 Sri Muda – Mohd Abd Raof Mokhtar
P.112 Kuala Langat – Kapt (B) Sharuddin Omar
N.51 Sijangkang – Zurihan Yusop
N.52 Teluk Datuk – Tan Cheng Kai
N.53 Morib – Hasiman Sidom
P.113 Sepang – Dato Seri Ir. Mohd Zin Mohamed
N.54 Tanjong Sepat – Nisman Yusof
N.55 Dengkil – Shahrum Dato’ Mohd Sharif
N.56 Sungai Pelek – Ng Chok Sin
للاكي براني موڠكين اكن كاله تتاڤي تيدق اكن مڠاله.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*