Senarai Calon Pakatan Pembangkang

Anda lihat dan nilai sendiri :
  1. Senarai calon PKR (dikemas kini setakat 31 Mac 2013) 
  2. Gombak – Azmin Ali (penyandang)
  3. Paya Besar – Murnie Hidayah Anuar
  4. Indera Mahkota – Fauzi Abdul Rahman
  5. Batu – Tian Chua (penyandang)
  6. Sembrong – Onn Abu Bakar
  7. Johor Bharu – Jen (B) Md Hashim Hussein (belum diumumkan)
  8. Pasir Gudang – Let Jen (B) Abdul Ghafir Abdul Hamid (belum diumumkan)
  9. Selayang – William Leong Jee Ken (penyandang)
  10. Kuala Kedah – Ahmad Kassim (penyandang)
  11. Kuantan – Fuziah Salleh (penyandang)
  12. Padang Serai – N Surendran
  13. Bagan Serai – Dr Mohd Nor Manutty
  14. Pasir Salak – Mustafa Kamil Ayup
  15. Gopeng – Dr Lee Boon Chye (penyandang)
  16. Kulim-Bandar Baharu – Saifuddin Nasution Ismail (bertukar dari parlimen Machang)
  17. Sungai Petani – Johari Abdul (penyandang)
  18. Ampang – Zuraida Kamarudin (penyandang)
  19. Sabak Bernam – Dr Abdul Aziz Bari
  20. Lembah Pantai – Nurul Izzah Anwar (penyandang) – Johor Bharu ?
  21. Pandan – Rafizi Ramli
  22. Bukit Katil – Shamsul Iskandar Md Akin
  23. Batang Lupar – Zulkifli Abang Engkeh 
  24. Saratok – Ali Biju
  25. Hulu Rajang – Abun Sui Anyit
  26. Baram – Roland Engan
  27. Limbang – Baru Bian
  28. Nibong Tebal – Mansor Othman (belum disahkan)
  29. Wangsa Maju – Dr Tan Kee Kwong (belum diumumkan)
  30. Setiawangsa – Ibrahim Yaacob (belum diumumkan)
  31. Segamat atau Kulai – Dr Chua Jui Meng (belum disah dan diumumkan)
  32. Batu Pahat – Syed Hamid Ali (belum disah dan diumumkan)
 
  1. Gelang Patah – Lim Kit Siang
  2. Bukit Gelugor – Karpal Singh – Kulai, Johor ?
  3. Serdang – Teo Nie Ching (penyandang)
  4. Beruas – Ngeh Koo Ham (penyandang)
  5. Kluang – Liew Chin Tong
  6. Ipoh Timur – Thomas Su (belum disah dan diumumkan)
  7. Ipoh Barat – Wong Kah Woh (belum disah dan diumumkan)
  8. Batu Gajah – V Sivakumar (belum disah dan diumumkan)
  9. Bentong – Wong Tuck
  10. Seputeh – Teresa Kok (penyandang)
  11. Puchong – Gobind Singh Deo (penyandang) 
  1. Marang – Tuan Guru Abdul Hadi Awang (penyandang)
  2. Arau – Tuan Guru Haron Din
  3. Shah Alam – Khalid Samad (penyandang)
  4. Kota Raja – Dr Siti Mariah Mahmud (penyandang)
  5. Pulai – Salahuddin Ayub
  6. Padang Terap – Mohd Nasir Zakaria (penyandang – belum diumumkan)
  7. Pendang – Mohamad Sabu (belum disah dan diumumkan)
  8. Kuala Nerus – Ust Dr Khairuddin At-takiri (belum diumumkan)
  9. Rantau Panjang – Siti Zailah Mohd Yusof (penyandang)
  10. Tumpat – Dato’ Haji Kamarudin Jaffar (penyandang)
  11. Kuala Krai – Dr Haji Mohd Hatta Ramli (penyandang)
  12. Parit Buntar – Datuk Ustaz Haji Mujahid Haji Yusof Rawa (penyandang)
Bagaimana pun, senarai ini belum disahkan kerana dalam politik, perubahan last minute kerap berlaku. Kita tunggu dan lihat..
للاكي براني موڠكين اكن كاله تتاڤي تيدق اكن مڠاله.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*